top of page

Korduma kippuvad

K​üsimused

Siia lehele oleme kogunud need küsimused, mida meie õpilased meilt väga tihti küsivad.

Seega palume enne helistamist heita neile pilk ja ehk leiate enda jaoks sobiliku vastuse juba sellelt leheküljelt. Kui siiski tekib mingi küsimus, millele te vastust ei leia, siis vastame hea meelega läbi kontaktvormi mis on leitav "kontakt" alt. 

 • Mida selga panna esimest korda ratsutama tulles?
  Esmakordselt ratsutama tulles võiks riietus olla mugav ja arvestada tuleks ka Eesti ilmaga. Jalga pikad püksid, mis ei ole libedast materjalist, vajadusel kaasa võtta jope või pusa. Jalanõudeks sobivad tossud/kummikud/saapad. Hea oleks, kui need poleks liiga libeda tallaga. Ratsakiivrit saab esimesed treeningud laenutada meie juurest.
 • Millal tuleks osta oma ratsavarustust?
  Kui esimestel treeningutel on ratsakiivrit võimalik laenutada meie käest, siis tõsise ratsutamishuvi korral oleks esimene investeering mõistlik teha just ratsakiivri ostmiseks. Individuaalne kiiver on alati parem ja turvalisem valik igale ratsanikule. Kõik muu ratsavarustus on boonuseks ja muudab ratsutamise ratsaniku jaoks mugavamaks - ratsapüksid, ratsasaapad, ratsakindad jne. Turvavest muutub kohustuslikuks, kui on soov alustada hüppetreeningutega.
 • Mis vanusest tohib ratsutama hakata?
  Raja tallis ei ole kindlat vanuse piirangut, millal me kedagi trenni võtame. Meie juures suudavad iseseisvalt hakkama saada juba ka 5-6 aastased ratsanikud. Vaja on vaid piisavat tahet ja julgust.
 • Kui kaua läheb aega, et algaja saab liituda grupitreeningutega?
  See on väga individuaalne ja sõltub väga paljudest erinevatest faktoritest.Kõik õpilased on erinevad ja seega on ka iga areng erinev. Tavaliselt läheb ca 2-4 eratreeningut, et õpilane suudaks hakkama saada iseseisvalt hobuse juhtimisega sammus ja traavis. Kui õpilane tunneb ennast juba turvaliselt sammu ja traavi allüüris, saab ta liituda väiksema grupiga, et jätkata arenemist koos teistega. Suuremate grupitreeningutega liitumine on võimalik alates sellest, kui ratsanik oskab galoppi.
 • Millal tuleb teavitada, kui on soov lõpetada meie juures ratsutamisega (kehtib ka juhul, kui soovitakse teha pikem paus kas- kuu või rohkem)?
  Treeningutega lõpetamise soovist tuleb teada anda 30 päeva ette. Kui treeningutest on soov pikem paus teha, siis treeningkohta kinni ei hoita ja see läheb edasi järgmisele huvilisele.
 • Mida tohib hobusele maiutuseks kaasa võtta?
  Palume hobustele tuua kas hobustele mõeldud maiuseid või porgandit.
bottom of page